پی جو
پی جو

انتخاب واحد آپارتمان مناسب – کدام طبقه آپارتمان برای سکونت بهتر است – املاک

چگونه واحد آپارتمان مناسب انتخاب کنیم ؟؟؟

امروزه با گسترش جمعیت و افزایش ساخت و ساز سبک زندگی مردم کشور به سمت زندگی آپارتمانی رفته است و بیشتر افراد خانه های ویلایی خود را تخریب میکنند و شروع به ساختن ساختمان با تعداد طبقات مختلف میکنند گرچه استقبال مردم هنوز هم برای خرید و ساختن خانه های ویلایی کم نیست اما در این مقاله قصد داریم به نحوه انتخاب یک واحد آپارتمان مناسب بپردازیم.

انتخاب واحد آپارتمان مناسب

تا حرف از انتخاب واحد آپارتمان میشود برای خیلی از افراد سوال پیش می آید چگونه واحد آپارتمان مناسب پیدا کنیم.

پیدا کردن واحد مناسب هم مثل پیدا کردن وسیله نقلیه مناسب میباشد قطعا شما برای خریداری وسیله نقلیه مثلا خودرو با مراجعه به اولین نمایشگاه اتومبیل خودرو را خریداری نمیکند و برای پیدا کردن خودرو مناسب خود به چندن نمایشگاه اتومبیل مراجعه میکنید.

پیدا کردن واحد مناسب هم به همین روش میباشد و گاهی اوقات به هفته ها و ماه ها جستجو نیاز دارد تنها تفاوت خریداری ملک و اتوموبیل در این مورد است که اگر قصد خریداری اتومبیل صفر را دارید میتوانید با مراجعه به اولین نمایندگی خودرو مثل ( ایران خودروسایپا و… ) با خیال راحت خودرو را خریداری کنید زیرا قیمت تمام خودرو های صفر کیلومتر نمایندگی ها مشابه هم میباشد.

اما در مورد ملک اینگونه نمیباشد و امکان دارد دو واحد کنار هم یا دو ملک کنار هم با سال ساخت های مشابه تفاوت قیمت بسیار عجیبی با هم داشته باشد.

تفاوت قیمت واحد

کدام طبقه آپارتمان برای سکونت بهتر است ؟؟؟

گاها برای افراد پیش آمده است در هنگام بازدید از واحد وارد ساختمان هایی شوند که در آن 2 یا 3 واحد در طبقات مختلف تخلیه باشد حال سوال پیش می آید کدام طبقه مناسب تر است.

انتخاب طبقه یک تصمیم سلیقه ای میباشد و بستگی به سلیقه فرد دارد اما با توجه به استاندارد های موجود بهترین طبقات یک ساختمان از لحاظ مقاومت امنیت و… طبقات 3 و 4 میباشد. زیرا این دو طبقه در هنگام عدم وجود برق دسترسی با پله آسان تر است استقامت در هنگام زلزله بیشتر است سارقین نمیتوانند با داشتن نردبان یا …. به بالکن این واحد ها دسترسی پیدا کنند و وارد خانه شوند و…

اما با وجود تمام این معیار ها انتخاب طقه کاملا سلیقه ای میباشد و هر فرد با سلیقه خود طبقه را انتخاب میکند.

نکاتی مهم در مورد انتخاب واحد

1 – قبل از بازدید واحد حتما از وضعیت سند آن از فروشنده بپرسید و اگر واحد فاقد سند بود به بهانه های پایان کار – دوماه دیگه سند آمادست و… سریعا از انتخاب خود صرف نظر کنید متاسفانه امروزه افراد زیادی را میبینیم که با همین حرف ها سرشان کلاه های بسیار بزرگی رفته است و چندین سال است در آن خانه مشغلول به زندگی هستند اما خبری از سند نیست.

2 – قبل از پرداخت هرگونه وجه استعلام سند را فراموش نکنید.

3 – اگر سند وام دارد حتما از میزان مبلغ وام و پرداخت اقساط آن آگاه باشید.

4 – واحد هایی که آسانسور آن ها نیمه تمام است را تا حد امکان خریداری نکنید زیرا امکان عدم وجود آسانسور را دارد به دلایل مجوز ها و…

5 – اگر واحد دارای پارکینگ و انباری میباشد حتما از قید شدن این دو گزینه در سند اطمینان حاصل فرمایید.

6 – تا حد امکان از خریداری واحد های پیش فروش خودداری کنید.

انتخاب واحد

پی جو یه سایت و اپلیکیشنه که بیش از ( 1200 ) دسته بندی معاملات و مشاغل داره و میتونه تمام نیازمندی های معاملات،مشاغل،استخدام و کسب و کار اینترنتی شمارو به صورت کاملا رایگان ثبت کنه و روزانه به میلیونها نفر نشون بده حتی میتونه اجناسی که لازم نداریو خیلی راحت برات بفروشه یا برای کسب و کارت سرمایه گذار پیدا کنه.

مطالب مرتبط