پی جو
پی جو

روش انتخاب خودرو مناسب – خرید و فروش وسیله نقلیه کارکرده – پی جو

چگونه خودرو کارکرده خوبی انتخاب کنیم ؟؟؟؟

امروزه انتخاب خودرو مناسب و خرید و فروش وسیله نقلیه کارکرده دغدغه بسیاری کاربران میباشد پی جو شما را با نحوه صحیح انتخاب و خرید و فروش وسایل نقلیه کارکرده آشنا میکند.

خودرو مناسب

روش انتخاب خودرو مناسب چگونه میباشد؟؟؟

یکی از معیار های انتخاب خودرو کارکرده مناسب برسی شاسی و بدنه خودرو میباشد. شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که میپرسند ( 1- شاسی خودرو سالمه ؟؟؟ 2- بدنه رنگ داره ؟؟؟ ) این دو معیار جز مهم ترین معیار های خرید و فروش خودرو کارکرده میباشد. و در صورت به وجود آمدن یکی از این دو گزینه خودرو بیشترین افت قیمت را نسبت به بقیه ایرادات خواهد داشت.

زیرا این دو گزینه به هیچ عنوان قابل تعوض نیستند که خودرو مثل روز اول شود.

شاسی یکی از موارد مهم هنگام خرید و فروش خودرو کارکرده میباشد. شاسی خودرو درواقع همان اسکلت اصلی خودرو میباشد که وظیفه اش تحمل وزن خودرو و ایمنی خودرو در مسافت های طولانی میباشد. و در صورتی که شاسی خودرو دارای مشکل باشد ایمنی خودرو در مسافت ها و سرعت های بالا بسیار پایین است.

شاسی خودرو

شاسی خودرو یکی از محکم ترین عضو خودرو میباشد. این به این معناست که وقتی شاسی خودرو مشکل دارد خودرو تصادفی با ضربه شدید داشته است. و این نوع خودرو ها در هنگام خرید و فروش با مشکلات عدم پسند مشتری مواجه میشوند.

پس تا حد امکان از خرید و فروش خودرو هایی با شاسی های دارای مشکل خودداری کنید.

بدنه خودرو نیز یکی از معیار های بسیار مهم انتخاب خودرو مناسب میباشد. شاید برای خیلی کاربران پیش آمده باشد در هنگام خرید خودرو فروشنده میگوید گلگیر یا … به اندازه 10 سانتی متر رنگ دارد. این یک نوع ترفند فروشندگان برای افت کمتر قیمت خودرو میباشد.

در خرید و فروش خودرو هر نقطه از خودرو چه یک سانتی متر دارای رنگ باشد چه کل آن قسمت و همچنین تعویض کارخانه ای جزو رنگ کامل آن ناحیه به حساب می آید. اما اگر خودرو دارای ضربه شده باشد و صافکار توانسته باشد آن ناحیه را بدون رنگ تعمیر کند خودرو افت قیمت کمتری خواهد داشت.

خودرو دارای رنگ

کارکرد خودرو

کارکرد خودرو نیز یکی از عوامل مهم خرید و فروش خودرو میباشد. چند سال گذشته فروشندگان با بردن خودرو به تنظیم موتوری ها و کم کردن کارکرد کیلومتر خودرو سود های کلانی از فروش خودرو به دست می آوردند.

به این روش که خودرو هایی با کارکرد بسیار بالا را میگرفتند و با مراجعه به تنظیم موتوری ها کارکرد خودرو را پایین می آوردند. و به عنوان خودرو کم کار میفروختند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی جلوی این کار را گرفته اند و شما میتوانید با بردن خودرو به تنظیم موتوری  کاکرد اصلی خودرو را بدانید.

به طور میانگین هر خودرو در سال 15 هزار کیلومتر کارکرد دارد.

قیمت گذاری خودرو

قیمت روز خودرو

قیمت گذاری خودرو بر اساس ( 1 – سلامت شاسی خودرو – 2 – سلامت بدنه خودرو – 3 – کارکرد خودرو ) محاسبه میشود.

سلامت شاسی : مشکل در شاسی خودرو میتواند افت قیمتی معادل 2 تا 10 میلیون تومان در قیمت خودرو داشته باشد البته در بعضی موارد این افت قیمت بیشتر هم میتواند باشد.

کاپوث : در صورت رنگ یا تعویض کاپوت افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 1 تا 3 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

سپر : در صورت رنگ یا تعویض سپر افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 1 تا 3 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

گلگیر : در صورت رنگ یا تعویض گلگیر افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 1 تا 3 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

صندوق عقب :در صورت رنگ یا تعویض صندوق عقب افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 1 تا 4 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

در : در صورت رنگ یا تعویض در افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 1 تا 3 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

سقف : در صورت رنگ یا تعویض سقف افت قیمت در خودرو های ایرانی بین 2 تا 7 میلیون تومان میباشد اما در خودرو های خارجی این قیمت کمی متغیر تر است.

پی جو یه سایت و اپلیکیشنه که بیش از ( 1200 ) دسته بندی معاملات و مشاغل داره و میتونه تمام نیازمندی های معاملات،مشاغل،استخدام و کسب و کار اینترنتی شمارو به صورت کاملا رایگان ثبت کنه و روزانه به میلیونها نفر نشون بده حتی میتونه اجناسی که لازم نداریو خیلی راحت برات بفروشه یا برای کسب و کارت سرمایه گذار پیدا کنه.

جالب اینجاست تمام خدماتش رایگانه و میتونی بدون محدودیت ثبت آگهی در روز آگهی ثبت کنی.

پی جو  تنها معرف ( معاملات و مشاغل شما در ایران )